Aktualności

ROZSTRZYGNIĘCIE GMINNEGO KONKURSU LOGOPEDYCZNO-RECYTATORSKIEGO ,, BUZIĘ SPRAWNĄ MAM, WIERSZYK POWIEM WAM”

25 czerwca 2021

W czerwcu nasze przedszkole zorganizowało gminny konkurs logopedyczno-recytatorski dla dzieci przedszkolnych z terenu gminy Sulmierzyce pod hasłem ,, ,Buzię sprawną mam, wierszyk powiem wam”. Konkurs miał na celu przede wszystkim rozwijanie świadomości poprawności językowej i artykulacyjnej dzieci oraz motywowanie ich do ćwiczeń logopedycznych. W kategorii dzieci 5/6-letnich rywalizowało ze sobą sześcioro przedstawicieli najstarszych grup z przedszkola w Sulmierzycach i Bogumiłowicach, w kategorii młodszej siedmioro. Dzieci recytowały wiersze polskich poetów, m.in. Jana Brzechwy, Juliana Tuwima, Marii Konopnickiej.  Mimo iż nie było to łatwe zadanie (w końcu niejeden dorosły miałby problem z poprawnym wymówieniem choćby takiego fragmentu -,,W  Szczebrzeszynie chrząszcz brzmi w trzcinie”), dzieci poradziły sobie doskonale i wszystkim uczestnikom należą się gratulacje i słowa uznania. Jury w składzie: Ewelina Przybylska, Ewa Krupska, Sylwia Komur, Artur Stankiewicz po burzliwych naradach wytypowało zwycięzców:

Dzieci 5/6-letnie

I miejsce – Zofia Żurek  (Jan Brzechwa ,,Chrząszcz”)

II miejsce – Kacper Wychowałek (J.Brzechwa ,,Jeż”)

III miejsce – Hanna Kuśmierek (J. Tuwim ,,Idzie Grześ”)
Hanna Wieczorek (J. Tuwim ,,Abecadło”)

Wyróżnienie – Michał Sobala  (J. Tuwim ,,Idzie Grześ”)

Dzieci 4/5-letnie

I miejsce – Zofia Strzelecka (M. konopnicka ,,Kukułeczka”)

II miejsce – Alicja Kokosińska (J. Tuwim ,,Idzie Grześ”)

III miejsce – Adrianna Makos (J. Brzechwa ,,Na straganie” )

wyróżnienie – Magdalena Gaik (J. Tuwim ,,Abecadło”)

Zuzanna Kurzynoga (M. Konopnicka ,,Jesienią”)

18 czerwca na Sali gimnastycznej w PP w Sulmierzycach odbyło się uroczyste wręczenie nagród i dyplomów. Poniżej przedstawiamy fotorelację z uroczystości oraz nagrania występów laureatów konkursu.