Aktualności

MAGICZNA PODRÓŻ- DZIEŃ PRAW DZIECKA I ŻYCZLIWOŚCI

26 listopada 2019

W dniu 20.11.2019r. wszystkie przedszkolaki odbyły magiczną podróż, do Krainy zwanej Życzliwością… wszystko za sprawą szczerych uśmiechów i magicznych słów-kluczy takich jak; DZIĘKUJĘ, PROSZĘ i PRZEPRASZAM. W magiczną podróż zabrały dzieciaki pani Marlena Podwysocka, pani Martyna Radecka, pani Renata Wawrzyńczak oraz pani Ewa Grzybek. Przedszkolaki w czasie tej ”wycieczki” dowiedziały  się czym jest życzliwość, utrwaliły poznane wcześniej zasady właściwego zachowania, wspólnie stworzyły grupowe drzewa życzliwości, a przede wszystkim dobrze się razem bawiły. Ponadto w czasie magicznej podróży do Krainy Życzliwości dzieciaki obejrzały prezentację dotyczącą ich praw i obowiązków, dowiedziały się czym jest Konwencja Praw Dziecka, a także gdzie szukać pomocy w razie, gdyby ktoś chciał złamać ich prawa.

Chcąc jak najdłużej dzielić się dobrem i pielęgnować w naszych sercach życzliwość postanowiliśmy uruchomić Życzliwą Pocztę, która będzie w naszym przedszkolu działać do końca listopada. Do tzw. Skrzynki Życzliwości wrzucić można jakieś miłe słowa, rysunki, laurki czy życzliwe listy do osób, które w szczególny sposób wyróżniają się swoją życzliwą postawą na tle innych.

„Życzliwość to nie tylko akt, ale styl życia.” – tymi słowami zakończyły się obchody Dnia Życzliwości i Praw Dziecka, a my życzymy wszystkim przedszkolakom i sobie samym, by właśnie te słowa stały się częścią naszej codzienności.