DZIEŃ DINOZAURA

3 marca 2021

W dniu 25 lutego grupy Słoneczka i Sówki miały okazję przenieść się do prehistorycznego świata, a to wszystko za sprawą Dnia Dinozaura obchodzonego w przedszkolu. Dzieci obejrzały prezentację multimedialną przedstawiającą historię dinozaurów. Wraz ze swoimi paniami omówiły ich cechy, a także poszczególne gatunki. Tego dnia dzieci zamieniły się w paleontologów pracujących nad “wykopaliskami”, a także w olbrzymie dinozaury. Starszaki dowiedziały się czym różni się praca archeologa i paleontologa. Malowały także, z wyjątkową precyzją, szkielety dinozaurów z masy solnej. Uśmiechu i zabawy nie było końca. Dzieci słuchały odgłosów dinozaurów, pomagały małym dinozaurom (papierowym) wydostać się z jaja, klasyfikowały dinozaury według kolorów, ilości nóg. Ponadto na koniec podopieczni wykonali prace plastyczne. To był bardzo udany dzień, który dostarczył dzieciom mnóstwo atrakcji i radości.