DZIEŃ KOTA

26 lutego 2021

W środę 17 lutego przedszkolaki obchodziły nietypowe święto – Dzień Kota. Niektóre dzieci upodobniły się do swoich ulubieńców przebierając się w strój kotka, dorysowując sobie uszy, wąsy. W tym dniu dzieci oglądały ilustracje znanych im kotów – zarówno z bajek jak i z filmów. Zapoznały się także z kocimi obyczajami oraz sposobami pielęgnacji kotów. Dzieci poznały także rożne rasy kotów. Były też wesołe „kocie zabawy”, takie jak: zabawa paluszkowa „Kot”, zabawa logopedyczna wspierająca rozwój aparatu mowy „Poranek kotka”, zabawy muzyczno-ruchowe „Mały kotek”, „Uciekaj myszko do dziury”, „Kotki idą na spacer”, a także śpiewanie kocich piosenek. Starszaki także podejmowały próby czytania dzięki zabawie „Kocie wyrazy”. Sówki w tym dniu wykonały również kotka z papierowego talerzyka ćwicząc sprawność manualną. Uśmiechu i radości nie było końca. Na koniec przedszkolaki obejrzały bajkę „Przygody kota Filemona”. Podczas tych wesołych zabaw nie zapomnieliśmy, że jednym z celów tego święta było podkreślenie znaczenia roli kotów w życiu człowieka oraz uwrażliwienie i zwrócenie uwagi na los porzuconych i bezdomnych zwierząt.