DZIEŃ KROPKI

19 września 2020

15 września wszystkie grupy obchodziły Międzynarodowy Dzień Kropki. Celem Międzynarodowego Dnia Kropki jest wzbudzenie u dzieci kreatywności, pomysłowości i zachęcenie ich do tworzenia, działania.  Jest to dzień odwagi, zabawy i poszukiwania w sobie nowych talentów. Tego dnia ubrania przedszkolaków oraz nauczycieli wypełnione były kolorowymi kropkami. Na zajęciach dzieci uczyły się kodować, doskonaliły umiejętność wycinania nożyczkami, wykazywały się kreatywnością i pomysłowością. Brały udział w zabawach ruchowych, zręcznościowych. Poznały historię pewnej kropki. Szukały kropek tam, gdzie wcześniej nikt na nie nie zwracał uwagi. Okazało się, że kropki towarzyszą nam w codziennym życiu: są na ciele biedronki, są w koronie króla, na naszym placu zabaw, na skrzydłach motyla, a nawet zdobią kapelusz muchomora. Przedszkolaki wykorzystały fakt, iż zbliża się nowa pora roku, więc z tej okazji stworzyły fantazyjne, jesienne, „kropkowe” obrazy.  Bawiły się też przy piosenkach o kropce. Było kolorowo, wesoło i bardzo ciekawie. To był udany dzień.