WIGILIA

4 stycznia 2021

Wigilia Bożego Narodzenia to jeden z najpiękniejszych dni w roku, dlatego w naszej przedszkolnej rodzinie przeżywaliśmy go bardzo uroczyście. W dzień przedszkolnej Wigilii 18.12.2020 r. w każdej grupie od rana panowała radosna, ożywiona atmosfera. Przedszkolaki chętnie pomagały  w przygotowaniach, wspólnie nakrywały do stołu, ustawiały krzesła, rozkładały serwetki. O wyznaczonej godzinie wszystkie grupy oglądały w swoich salach Jasełka przygotowane przez 6- latki- Sówki. Wspólny śpiew najpiękniejszych polskich kolęd wprawiły wszystkich w świąteczny nastrój. Pani dyrektor złożyła dzieciom, nauczycielom, wszystkim pracownikom przedszkola bożonarodzeniowe życzenia oraz wręczyła nagrody i dyplomy przedszkolakom, które brały udział w konkursie pt. „Stroik bożonarodzeniowy”.

Zasiadając do odświętnie nakrytego stołu, dzieci zapomniały o sporach i zmartwieniach, bo święta to  czas radości i wybaczania, podzieliły się opłatkiem, złożyły sobie wzajemnie życzenia. Atmosfera była prawdziwie rodzinna, a odświętne stroje wszystkich podkreślały rangę tego dnia.