TYDZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI

6 grudnia 2022

Od 28 listopada do 2 grudnia 2022r. obchodziliśmy w naszym przedszkolu Tydzień Życzliwości. Codziennie rano wszystkie grupy spotykały się w sali widowiskowej na zajęciach  przygotowanych przez panie: pedagog, psycholog i logopedę. W poniedziałek, w  Dniu pozdrowień i komplementów dzieci wspólnie tworzyły pocztówkę z pozdrowieniami od wszystkich przedszkolaków z PP w Sulmierzycach. We wtorek świętowaliśmy Dzień dobrych manier – razem z Kulturalną Fruzią dzieci poznawały i utrwalały magiczne słowa oraz rozszyfrowały nazwę Drzewa Dobrych Manier. Środa była Dniem Dobrych Uczynków – dzieci dowiedziały się, co mogą robić, aby być dobrym i uczynnym przedszkolakiem i namalowały na ten temat piękne obrazki tworzące Galerię Dobrych Uczynków. Czwartek upłynął pod hasłem ,,Podziel się dobrem”. Panie Małgorzata Brożyna- Koniowska i Karina Krakowska podsumowały wszystkie przedsięwzięcia dobroczynne, w których uczestniczy nasze przedszkole i zachęcały dzieci do pomagania innym i dzielenia się z potrzebującymi. W piątek, w  Dzień Życzliwości i Uśmiechu dzieci wzięły udział w Quizie Życzliwego Przedszkolaka i  otrzymały serduszkowe odznaki. Na zakończenie wspólnie zaśpiewaliśmy  „Piosenkę o pomaganiu ludziom”, która  towarzyszyła nam prze cały tydzień. Całe przedsięwzięcie miało na celu uwrażliwić dzieci na potrzeby drugiego człowieka oraz pokazać, jak ważna jest uprzejmość, życzliwość i kultura osobista.