Aktualności

POZNAJEMY ZAWODY- SPOTKANIE Z KRAWCOWĄ

19 maja 2021

W dniu 19.05.21 r. w ramach realizacji tygodniowego tematu pt. „ Poznajemy różne zawody” w grupie Serduszka odbyło się spotkanie z pracującą w tej grupie Panią Anią Sukiennik, pasjonatką krawiectwa. Przybliżyła ona dzieciom zawód krawcowej. Pani Ania przyniosła do przedszkola przeróżne przybory potrzebne do wykonywania zawodu ( nożyczki, nici, centymetr, manekina).  Zaprezentowała dzieciom także różne rodzaje materiałów i ozdobnych naszywek. Dzieliła się z dziećmi swoją pasją do szycia, pokazała jak wielką frajdę może dać wspólna zabawa w szycie. W tym dniu przedszkolaki obejrzały również film edukacyjny dzięki któremu dowiedziały się jak działa maszyna krawiecka oraz poznały historię tego urządzenia.

Może Pani Ania zaszczepiła w dzieciach swoją pasję i któryś przedszkolak w przyszłości wybierze właśnie taki zawód. Bardzo dziękujemy pani Ani za poświęcony czas, wspaniałe zajęcia i wzbudzenie w dzieciach wiele radości.