Aktualności

SPOTKANIE Z AUTORKĄ ELIZĄ PIOTROWSKĄ

8 listopada 2020

Dnia 3.11. 2020r. odbyło się spotkanie online z Eliza Piotrowska- autorką i ilustratorką książek dla dzieci. Podczas spotkania  Pani Eliza opowiadała o początkach przygody z pisarstwem, rozpoczętą już w wieku czterech lat oraz o spotkaniu na swojej drodze poetki Danuty Wawiłow, która pomogła jej rozwinąć talent. Mówiła skąd czerpie pomysły i jak powstają jej książki. Największym zainteresowaniem dzieci cieszyły się przepełnione humorem historie o Cioci Jadzi, których pierwowzorem jest sama autorka i jej bratanica Oliwia. Zachwyt wzbudziła podobizna Cioci Jadzi w postaci szmacianej lalki, którą często podczas spotkania pokazywała. Pisarka opowiadała o tłumaczonych przez siebie książeczkach z serii Tupcio Chrupcio, które były doskonale znane dzieciom. Od kilku lat Eliza Piotrowska miesza w Brazylii, wspomniała więc także jak wygląda życie w tym kraju. Autorka odpowiadała również na liczne pytania zadawane w komentarzach.