QUIZ WIEDZY PT. “SAVOIR VIVRE NA CO DZIEŃ”

30 marca 2021

24 marca we wszystkich grupach przedszkolnych został przeprowadzony Quiz wiedzy pt. „Savoir vivre na co dzień”. Dzieci wykonywały zadania z dużym zaangażowaniem. Brały udział w zabawach związanych z wyrażaniem emocji, uczuć. Słuchały opowiadania pt. „Wesołe i smutne miny”. Przypomniały sobie zasady kulturalnego i poprawnego zachowania w stosunku do starszych osób oraz normy panujące w grupie przedszkolnej. Zwróciły na ważne „magiczne słowa” PROSZĘ, PRZEPRASZAM, DZIĘKUJĘ oraz stosowały je w różnych sytuacjach i ćwiczeniach. Każda grupa biorąca w quizie otrzymała dyplom „Znam zasady dobrego zachowania” przygotowany przez organizatorów.

Życzymy wszystkim dzieciom, aby pamiętały o stosowaniu zasad savoir vivre  w praktyce na co dzień.