Aktualności

OGÓLNOŚWIATOWY DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

10 marca 2020

W naszym przedszkolu 4 marca obchodziliśmy Ogólnoświatowy Dzień Bezpiecznego Internetu. W ramach wspomnianych obchodów dzieci zostały zapoznane z podstawowymi zasadami bezpiecznego korzystania z Internetu. Została przeprowadzona pogadanką  na temat Internetu z naciskiem na bezpieczeństwo w sieci. Dzieci wykazały się wiedzą o Internecie i zasadach korzystania z niego. Nauczycielki przygotowały scenkę sytuacyjną zwracając uwagę na to kogo można spotkać, poznać przez Internet i jakie wiążą się z tym konsekwencje.
Następnie wspólnie obejrzeli piosenkę o Neciu.
Na koniec dzieci z starszych grup miały za zadanie pokolorować litery, które tworzą ich imię na przygotowanych klawiaturach, a maluszki pokolorować obrazek przedstawiający postacie z bajek korzystające z komputera.