Aktualności

KONKURS RECYTATORSKI PT. “ŚWIAT WARTOŚCI W POEZJI DZIECIĘCEJ”

30 marca 2022

W dniu 25 marca 2022 r. odbył się w naszym przedszkolu  konkurs recytatorski pod hasłem „Świat wartości w poezji dziecięcej”. Konkurs miał na celu rozbudzenie u dzieci zainteresowania poezją, rozwijanie zdolności recytatorskich oraz budowanie systemu wartości poprzez kształtowanie właściwych postaw i zachowań. W konkursie wzięło udział 19 dzieci. Pod czujnym okiem jury uczestnicy deklamowali wiersze polskich poetów, m.in. Jana Brzechwy, Stanisława Jachowicza, Danuty Dębińskej i Małgorzaty Strzałkowskiej. Prezentowane przez dzieci utwory w sposób żartobliwy, a czasem  całkiem poważny traktowały o tym, co jest w życiu ważne, jak należy postępować, a jakich zachowań unikać.

Komisja konkursowa w składzie: Ąlicja Grabiec, Małgorzata Świtała, Ewelina Przybylska miała trudne zadanie, ponieważ przedszkolaki pięknie recytowały przygotowane wiersze. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali zatem nagrody książkowe oraz pamiątkowe dyplomy od Pani Dyrektor.

Wszystkim serdecznie gratulujemy, a w szczególności laureatom:

Miejsce I

 • Milena Zięba (Małgorzata Strzałkowska ,,Tajemnica”)
 • Adrianna Makos (Małgorzata Strzałkowska ,,Może potem”)

Miejsce II

 • Hanna Wieczorek (Stanisław Jachowicz ,,Chory kotek”)
 • Zofia Strzelecka (Małgorzata Strzałkowska ,,Moi mili”)

Miejsce III

 • Martyna Madejczyk (Barbara Sudoł ,,Egoistka”)
 • Alicja Pietrzyk (Stanisław Jachowicz ,,Tadeuszek”)

Wyróżnienie

 • Hanna Komór (Danuta Dębińska ,,Uśmiechnięta Zuzia”)
 • Antoni Skurkiewicz (Jan Brzechwa ,,Grzebień i szczotka”)
 • Oliwia Czyż (Danuta Dębińska ,,Uśmiechnięta Zuzia”)
 • Hanna Ostrowicka (Danuta Dębińska ,,Dzień dobry”)
 • Iga Jasek (Jan Brzechwa ,,Kwoka”)