DZIEŃ ZIEMI

29 kwietnia 2021

Co roku 22 kwietnia, na całym świecie obchodzone jest wyjątkowe święto – Międzynarodowy Dzień Ziemi.

Nasze przedszkolaki także uczą się, jak żyć ekologicznie. W czwartek  22.04.2021 r. szczególnie zastanawiały się jak chronić nasz wspólny dom – Ziemię. Dzieci z wszystkich grup uczestniczyły w zabawach, dzięki którym nauczyły się segregować śmieci, dbać o przyrodę, zrozumiały że są odpowiedzialne za naszą planetę. Dowiedziały się co najbardziej szkodzi środowisku oraz jakie zachowania ludzi mogą pomóc Ziemi. Zapoznały się z „Kodeksem młodego ekologa”, obejrzały film edukacyjny pt. „ Rady na odpady”. W tym dniu przedszkolaki wykazały się dużym zaangażowaniem oraz pomysłowością podczas tworzenia plakatów ekologicznych.

Prace przedszkolaków można podziwiać w szatni w naszym przedszkolu.  Wszystkie dzieci otrzymały medale okolicznościowe.