DZIEŃ JABŁKA

11 października 2021
Wszyscy jabłka chętnie jemy i DZIEŃ JABŁKA świętujemy!!!

Dnia 28.09. 2020r. grupa „Biedronki” świętowała Dzień Jabłka. Celem zajęć  była dobra zabawa oraz zachęcanie dzieci do spożywania owoców, a w szczególności jabłek,  ze względu na ich walory zdrowotne  i odżywcze.

Przedszkolaki dowiedziały się  jak rośnie jabłoń, zobaczyły  etapy rozwoju jabłka i jego budowę. Była to  także okazja do wykonania zadań matematycznych typu przeliczanie jabłek i porównywanie ilościowe. Dzieci bawiły się  umieszczając sylwety  jabłek  na drzewie jabłoni . Wysłuchały wiersza J. Brzechwy ,,Entliczek – Pentliczek”, a także  brały udział   w  zabawach ruchowych do piosenek  o jabłuszkach.  Ćwiczyły również sprawność manualną, wykonując czerwone jabłuszko metodą wydzierania.
Na zakończenie imprezy  każdy przedszkolak otrzymał jabłko. Taki „tematyczny dzień” z pewnością zachęci dzieci do sięgania po owoce i posłuży promocji zdrowego stylu życia.