DZIEŃ JABŁKA

3 października 2023
“Zielone, czerwone, okrągłe, pachnące, a jako przekąska niezwykle sycące…” Jabłko – wszyscy jabłka chętnie jemy i DZIEŃ JABŁKA świętujemy!!!
Dzisiaj, zorganizowaliśmy w naszym przedszkolu „Dzień Jabłka”. Był to wyjątkowy dzień podczas którego dzieci poznawały jabłka i ich odmiany. Nie obyło się, bez kosztowania i zajadania smakołyków z tak zdrowego owocu. Starsze dzieci miały przyjemność udać się do sadu, a młodsze świętować ten dzień wspólnie na sali widowiskowej. Przedszkolaki wzbogacały swoją wiedzę z zakresu walorów zdrowotnych, a także poznały możliwości przetwarzania jabłek – przeciery, kompoty, konfitury, musy itp. Wszystkie zabawy tego dnia dominowały pod znakiem jabłka – były piosenki, tańce, a także zagadki i ŚWIETNA ZABAWA.