Aktualności

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ- AKADEMIA

14 października 2021
14 października – Dzień Edukacji Narodowej, potocznie nazywany Dniem Nauczyciela jest to wyjątkowy dzień dla wszystkich nauczycieli oraz pracowników przedszkola. W naszym przedszkolu  dzieci poprzez śpiew  i recytowane wiersze wyraziły płynącą prosto z serca swoją wdzięczność wychowawcom i opiekunom oraz całemu personelowi przedszkola za serce, opiekę i trud włożony w ich wychowanie i edukację. Każde słowo wypowiedziane przez małych artystów wzbudzało zachwyt i wzruszenie. Słuchając montażu poetycko-muzycznego w wykonaniu dzieci 5-6 letnich skłonieni byliśmy do refleksji, zadumy, a nawet wspomnień; wspomnień do lat młodości.
To wielu z nas odnalazło w pamięci postaci swoich nauczycieli, którym jesteśmy głęboko wdzięczni za wiedzę jaką nam przekazali, za cenne wskazówki jak żyć godnie i jakim trzeba być człowiekiem.
A dziś my sami jesteśmy tymi, którzy uczą co to jest dobro,  a co to jest zło, to my jesteśmy przewodnikami dzieci po otaczającym świecie.
Wszystkim pracownikom oświaty w dniu ich święta życzymy dużo zdrowia i sił w realizacji powierzonych zadań oraz szacunku wychowanków i zrozumienia ich rodziców.

Akademia zakończyła się życzeniami przekazanymi przez Panią Dyrektor Ewę Makos od Wójta Gminy Sulmierzyce Pana Gabriela Orzeszka oraz Przewodniczącego Rady Gminy Sulmierzyce Pana Tadeusza Kruszyńskiego.
W swoim imieniu Pani Dyrektor dziękowała wszystkim pracownikom przedszkola za codzienną pracę, trud wkładany w opiekę, wychowanie i edukację najmłodszych. Życzyła siły, zdrowia i wytrwałości w procesie edukacji.