DZIEŃ DYNI

16.11.2019 r. w naszym przedszkolu po raz pierwszy obchodziliśmy „Dzień Dyni”. Z tej okazji nasze przedszkolaki były ubrane w pomarańczowe stroje. Święto rozpoczęliśmy tańcem z dynią, dzieci wysłuchały ciekawostek na temat tego warzywa –  dzięki którym dowiedziały się, że jest bardzo zdrowe, gdzie i w jakich warunkach rośnie.  Następnie nasi najmłodsi przystąpili do dyniowych zawodów. Na początek dyniowe kręgle – maluchy przewracały kręgle za pomocą dyń, odbył się również slalom dyniowy oraz liczenie, segregowanie oraz oddzielanie pestek dyni od nasion słonecznika. Przedszkolaki świetnie bawiły się podczas pracy w grupach ozdabiając dynie.  Wszyscy byliśmy zachwyceni efektem końcowym. Ogromną niespodzianką dla naszych wychowanków okazał się „dyniowy poczęstunek”- babeczki dyniowe, musy, dżemy oraz soki. Ten dzień na długo zapadnie w pamięci przedszkolaków.