Aktualności

ANIOŁKOWE GRANIE – DZIECI DZIECIOM

28 stycznia 2020

Celem  Projektu jest propagowanie idei rodzicielstwa zastępczego wśród dzieci, młodzieży, rodziców i placówek edukacyjnych, a założeniem od samego początku była integracja środowisk przedszkoli, szkół i placówek opiekuńczych.

Jednym z elementów Projektu jest koncert charytatywny dedykowany dzieciom z rodzin zastępczych, rodzinnych domów dziecka i pogotowi opiekuńczych, w czasie którego przedstawiciele szkół i przedszkoli wręczają paczki z upominkami wychowankom z rodzinnych form pieczy zastępczej. Forma koncertu jest tak opracowana, aby przez zabawę dzieci uwrażliwiały się na losy rówieśników, którzy z różnych życiowych powodów znaleźli się w placówkach opiekuńczych.

PUBLICZNE PRZEDSZKOLE W SULMIERZYCACH ORAZ PUBLICZNA BIBLIOTEKA W SULMIERZYCACH PRZY WSPÓŁPRACY Z POWIATOWYM CENTRUM POMOCY RODZINIE W PAJĘCZNIE SĄ ZASZCZYCENI IŻ MOGLI ZORGANIZOWAĆ CHARYTATYWNY KONCERT NOWOROCZNY, BĘDĄCY UWIEŃCZENIEM AKCJI „ANIOŁKOWE GRANIE”, PROWADZONEJ NA RZECZ PLACÓWKI OPIEKUŃCZO- WYCHOWAWCZEJ TYPU RODZINNEGO  W KIEDOSACH.

10.01.2020 r. w naszym przedszkolu gościliśmy Panią Annę Kabałę wraz z wychowankami dla, których przygotowano tego wieczoru wiele atrakcji. Przybyli goście podziwiali  Jasełka w wykonaniu przedszkolaków z grup: Sówek, Krasnali, Motylków, występy wokalne uczennic z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bogumiłowicach, wokalistek z Kółka Wokalnego działającego przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Sulmierzycach, występy na pianinie oraz koncert Orkiestry Dętej z Sulmierzyc. Świąteczny repertuar koncertu wprowadził wszystkich w niezwykły nastrój. Najważniejszym punktem tego przedsięwzięcia było przekazanie przez inicjatorów i organizatorów na ręce Pani Anny Kabały vouchera symbolizującego paczki i upominki dla wychowanków zebrane w grudniu przez społeczność lokalną, dzieci rodziców.  Ta chwila była dla wszystkich uczestników koncertu bardzo podniosła i wzruszająca. Podczas uroczystości nie zabrakło również czasu na dzielenie się wrażeniami przy słodkim poczęstunku.

Akcja Aniołkowe Granie to miejsce dla Dobrych Aniołów, dla Tych, którym nie jest obojętny los innych. Akcja ma charakter otwarty, a do wsparcia kolejnej edycji mogą przyłączać się kolejne placówki, instytucje, organizacje i stowarzyszenia oraz chętne osoby prywatne, do czego zachęcamy.

Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w tegoroczną akcję.